• 10 x Kratka Parkingowa Ogrodowa 50x50x4 cm ATEST czarna

Symbol: 1028216

Kratka stosowana do stabilizacji terenu, zamiennik dla kostki brukowej i asfaltu. Idealnie nadaje się na wszelakiego rodzaju podjazdy

126.00
komplet Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 35
Poczta Polska (Pobranie) 40
Kurier (Pobranie) 40
Dostępność Średnia dostępność
Waga 10 kg

Zamówienie telefoniczne: 33 443 68 00

Zostaw telefon

Kratka Chodnikowa, Parkingowa Garden PUZZLE II - 10 sztuk

 

Dane techniczne:

 Materiał: tworzywo sztuczne pochodzące w 100% z recyklingu odporne na mróz i promieniowanie ultrafioletowe UV, odporne na niskie i wysokie temperatury (-30 do 85oC)

✅ Obciążenie: do 3,5 t/m

✅ Obciążenie pod drogi pożarowe: do 16 t/m2

✅ Szerokość: 50 x 50 cm

✅ Wysokość: 4 cm

✅ Kolor: czarny

✅ Ponad 50 % to powierzchnia biologicznie czynna kratki

✅ Producent: GardenPlast (Polska)

  

Pozytywne testy TUV:

✅ Kratka GardenPUZZLE została poddana szeregowi badań wytrzymałościowych w Instytucie Tworzyw Sztucznych (IS-AN5-MUC) w TUV sUD lndustrie service GmbH, Niemcy

✅ Badania były przeprowadzone w oparciu o normę DIN EN ISO 604:2003-12,

✅ Kratka jest dopuszczona do standardowego użytku pod pojazdy o masie do 3,5 tony

✅ Kratka jest dopuszczona do użytku pod drogi pożarowe do 16 ton

/

 

Zastosowanie:

✅ chodniki,

✅ drogi dojazdowe,

✅ zielone parkingi,

✅ podjazdy do garaży,

✅ place szkolne,

✅ place targowe,

✅ ścieżki parkowe ,rowerowe ,

✅ na polach golfowych,

✅ pola namiotowe campingi

✅ architektura ogrodowa i krajobrazowa

✅ stadniny koni , 

✅ hipodromy wybiegi dla zwierząt

✅ utwardzanie gruntów,

✅ poboczy dróg  

 


 

Kratka GardenPUZZLE II a powierzchnia terenu biologicznie czynnego

Zgodnie z § 39 Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury Na działkach budowlanych, przeznaczonych pod zabudowę wielorodzinną, budynki opieki zdrowotnej (z wyjątkiem przychodni) oraz oświaty i wychowania co najmniej 25% powierzchni działki należy urządzić jako powierzchnię terenu biologicznie czynnego, jeżeli inny procent nie wynika z ustaleń miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego.

Kratka GardenPUZZLE II spełnia te wymogi i jej zastosowanie sprawia że nadal mamy do czynienia z terenem biologicznie czynnym co jest poparte deklaracją producenta . Dzięki temu kratka GardenPUZZLE II jest powszechnie stosowania przy różnych inwestycjach mieszkaniowych i preferowana przez Inspektorów Nadzoru Budowlanego.

INFORMACJA: Kosta brukowa nie stanowi terenu biologicznie czynnego.

/

 

Przygotowanie powierzchni pod kratkę, PARKING, DROGA (podbudowa)

Przed zamontowaniem kratki GardenPUZZLE II powierzchnię należy odpowiednio przygotować. Przygotowanie uzależnione jest od przyszłego sposobu użytkowania powstałej nawierzchni. Jeżeli kratka ma służyć jako parking, droga, powierzchnia po której będą poruszały się pojazdy to należy przygotować standardową podbudowę jak pod kostkę brukową. Zdjąć wierzchnią warstwę ziemi, rozłożyć geowłókninę, wysypać na nią kruszywo najlepiej o średnicy do 35 mm i zagęścić mechanicznie. Warstwa kruszywa uzależniona jest od wielu czynników, m.in. od tego czy grunt rodzimy jest zwięzły czy luźny. Na kruszywo wysypujemy cienką warstwę podsypki ( drobny kamyk do 5 mm - nie piasek ! ). Następnie na idealnie płaską nawierzchnię rozkładamy agrotkaninę lub geotkaninę na której z kolei układamy kratkę Garden PUZZLE II bez kolcy !(kolce uszkadzają agrotkaninę a podczas próby wbicia ich do zagęszczonego podłoża możemy uszkodzić kratkę) Kratkę GardenPUZZLE po rozłożeniu należy wypełnić w zależności od oczekiwanego efektu:

✔️ Jeżeli chcemy uzyskać zielony parking lub chodnik to wypełniamy ziemią ogrodniczą i następnie wysiewamy trawę

✔️ Jeżeli ma to być zwykły parking lub droga wypełniamy drobnym kamieniem do 10 mm (również ozdobnym)</>

 

/

 

Przygotowanie powierzchni pod kratkę CHODNICZKI, ŚCIEŻKI

Kratka GardenPUZZLE bardzo często jest stosowana jako chodniki tymczasowe, ścieżki w ogrodzie czy gospodarstwie rolnym. Jeżeli będzie służyła tylko do poruszania się po niej pieszo lub lekkiego transportu (rower, taczki, wózki) to można ją ZAMONTOWAĆ samodzielnie, BARDZO SZYBKO NISKIM KOSZTEM. Należy zdjąć darń, wyrównać powierzchnię, rozłożyć na niej agrotkaninę a następnie ułożyć kratkę GardenPUZZLE. Kratkę dodatkowo można przymocować za pomocą dedykowanych szpilek / kołków GardenRand o długości 225 mm każy

 

 

/

 

Układanie kratki GardenPUZZLE II

Układanie kratki GardenPUZZLE II jest dziecinnie proste, dokładnie takie jak układanie puzzli. Kratka na dwóch krawędziach ma wystające języczki a na kolejnych dwóch wyprofilowane wpustki. Języczki idealnie pasują do wpustek a samo układanie jest bardzo intuicyjne.

/
/
/
/
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.