• Hebe GREEN GLOBE zimozielone - 15 szt

Symbol: 1032639

Zimozielona krzewinka, o głębokim i intensywnym odcieniu zieleni, z łuskowatymi drobnymi listkami ciasno ułożonymi na łodydze. Green Globe nadaje się na roślinę okrywową, soliter, czy jako oryginalny żywopłot na obrzeżach rabaty. Dobrze znosi przycinanie i formowanie.

114.00
zestaw Do przechowalni
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 12
Kurier 35
Poczta Polska (Pobranie) 40
Kurier (Pobranie) 40
Dostępność Duża dostępność
Waga 12 kg

Zamówienie telefoniczne: 33 443 68 00

Zostaw telefon

Zimozielona krzewinka, o głębokim i intensywnym odcieniu zieleni, z łuskowatymi drobnymi listkami ciasno ułożonymi na łodydze. Green Globe nadaje się na roślinę okrywową, soliter, czy jako oryginalny żywopłot na obrzeżach rabaty. Dobrze znosi przycinanie i formowanie. Wymagania glebowe typowe dla Hebe, podobne są do wymagań wrzośców, od gleby lekko kwaśnej, do lekko zasadowej, dobrze zdrenowanej, niezbyt żyznej, ale stale wilgotnej. Dorosła krzewinka ma od 20 -40 cm wysokości i 60 - 80 cm szerokości.  Nie wymaga przycinania, nadaj się zarówno do uprawy w doniczkach, jak i nasadzeń w ogrodach. Wszystkie gatunki hebe w ogrodzie wymagają przepuszczalnej, próchnicznej gleby o kwaśnym odczynie, a więc znakomicie będą rosły na rabacie z wrzoścami i wrzosami.

Specyfikacja krzewu:

  • Docelowa: od 20 -40 cm wysokości i 60 - 80 cm szerokości ,0,5 l  x 15 szt 
  • Oferowana sadzonka widoczna na zdjęciu: 2 letnie, o wysokości ok. 6 cm i średnicy 8 cm
  • Liście: łuskowate, ciasno ułożone na łodydze
  • Kolor liści: intensywnie zielone,
  • Stanowisko: lekko zacienione
  • Gleba: lekko kwaśna, do lekko zasadowej, dobrze zdrenowanej, niezbyt żyznej, ale stale wilgotnej
  • Mrozoodporność: okrywać na zimę/ jest odporna na mróz do -23°C pod warunkiem dobrego osłonięcia od zimnych wiatrów i silnego zimowego słońca (np. agrowłókniną)
  • Zastosowanie: roślina okrywowa, soliter, oryginalny żywopłot, na obrzeżach rabaty

Rośliny bardzo dobrze zabezpieczone na czas transportu, wysyłane w doniczkach. Przy wyborze opcji allegro paczkomaty lub allegro punkty - paczki będą wysyłane od poniedziałku do środy włącznie.

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.